PRZESŁANIE

W naszym wszechświecie występują zarówno siły dobre, jak i złe.

Na siły dobre składa się w zasadzie wszystko to, co wydaje nam się dobre: jasność, dobroć, uprzejmość, cierpliwość, poświęcenie, nadzieja.

Złe siły to również to wszystko, co uważamy zazwyczaj za złe: ciemność, nienawiść, strach, nieuprzejmość, nietolerancja, egoizm, rozpacz, zniechęcenie.

Oba te rodzaje sił walczą w nas ze sobą. Jeśli je opanujemy, stają się nam posłuszne. Rzeczy dobre przyciągają dobre, złe przyciągają złe. Jasność lgnie do jasności, ciemność kocha ciemność. Zazwyczaj identyfikujemy się z ludźmi podobnymi do nas - dobrymi lub złymi, w zależności od tego, jacy sami jesteśmy. Ale to nasz wybór - czy będziemy źli, czy dobrzy.

Już przez samo myślenie o rzeczach dobrych przyciągamy dobre siły. W naszych myślach zawarte są moce, za pomocą których kształtujemy własne otoczenie.

Gdybyśmy zdawali sobie sprawę z siły oddziaływania naszych myśli, bardziej staralibymy się nad nimi panować.

Gdybyśmy wiedzieli, jaką wielką moc mogą mieć nasze słowa, częściej wybieralibyśmy milczenie.

Swoimi myślami i słowami tworzymy własną słabość lub siłę. Nasze ograniczenia biorą swój początek w naszych sercach. I zawsze zło możemy zastąpić dobrem. We wszystkim, co tworzy umysł, zawarta jest realna siła. Myśli stają się uczynkami. Urodziliśmy się po to, by żyć pełnią życia. Mamy sami je tworzyć, wykorzystywać to, co zostało nam dane. Mamy zrobić użytek z naszej wolnej woli, aby wzbogacać swoją ziemską egzystencję.
Nie zmarnuj tej szansy!

( na podstawie książki Betty J. Eadie "W objęciach jasności")

Zobacz więcej...