Kontakt:
adamus@poczta.fm
W styczniowy poranek.Rankiem 21 stycznia 2017 r.


Część pierwsza.

Od wczoraj jest nowy, 45 prezydent USA.

My mamy szóstego. Każdy ma swoją ocenę tych osób, każdy ma swoje żale, pretensje, pochwały. To normalne. Tylko, dlaczego nie potrafimy tego wyrażać z sposób po prosu ludzki, nie ubliżając innym. Czy każda osoba o innych poglądach musi być wrogiem? Co upoważnia nas do ordynarnego, chamskiego zachowania? Czy naprawdę tacy jesteśmy? Jak naród, który uważa się za uprzywilejowany w wierze, "umiłowany w Chrystusie", potrafi być tak okrutny w słowach i czynach?

Potrafi.
Przykładów każdy z nas może wymieniać na pęczki. Tylko jak to się dzieje, że ci widzący u innych okruch w oku, nie widzą u siebie belki, posługując się słowami Jezusa?

Jak łatwo manewrować ludźmi, jak łatwo dajemy sobą manewrować! Jak łatwo wyrażać sądy! Jak łatwo być chamskim, okrutnym i bezmyślnym, kiedy chroni nas anonimowość internetu!

Właśnie ta anonimowość i umiejętne manipulowanie naszymi zachowaniami wyzwala w wielu najgorsze cechy. Wystarczy czytać komentarze pod tekstami na internetowych portalach. Wolność słowa nie pozwala cenzurować wypowiedzi, ale czy nie pozwala piętnować i wycinać wypowiedzi złych, okrutnych, bezmyślnych. Problem jest tylko w tym, kto ma być cenzorem.

Może niech każdy z nas będzie własnym cenzorem? Niech zwykła, ludzka przyzwoitość będzie nam drogowskazem. Ktoś powiedział - "jak piękną istotą jest człowiek, jeśli jest człowiekiem". Spróbujmy!

Część druga - można jej nie czytać.

Inspiracją do napisania tych słów był artykuł w Wirtualnej Polsce "Wałęsa: mój syn odebrał sobie życie przez Cenckiewiczów". Ale nie chodzi mi o artykuł, tylko o komentarze internatów i ich ocenę w postaci "łapek za i przeciw". Przytłaczająca większość internatów była, "za", czyli popierała te słowa.

Przyznam, że się zawstydziłem, że jestem członkiem tego samego plemienia Polaków (a może jednak tego drugiego)?

Jeśli macie odwagę czytać, to czytajcie, to tylko niektóre z nich. Weźcie jednak szczepionkę uodparniającą na jad ludzkiej bezmyślności.

 • Walesa..ty swin.. !!!! znowu pokazales jaka jestes lajz.. !!! uzywasz smierci swojego syna dla ratowania twojego wizerunku .... tak to wlasnie w TWOIM STYLU !

 • Twoj syn odebral sobie zycie majac takiego ojca. Byl cpunem i alkoholikiem

 • ty skur...ie !

 • strzał w dziesiateczkę Panie Adamie,ciekawe co na to odpowie Wałesa,ale znajac zycie to nawet zgłosi synalka do nagrody nobla,i co Panie Bolek prawda o synu w oczy kole ?

 • a kim ty adam jesteś , że tak innych osądzasz???

 • mam nadzieję że piekło już coraz bliżej ciebie

 • do "xsa" - a co ciebie obchodzi kim jest adam, mowa o TW Bolku, który nawet w obliczu tragedii młodego człowieka, nie potrafi zrozumieć, że to może przez niego, agenta esbecji, chłopak zaczął pić, bo był zbyt delikatny w swej psychice. Trzeba było zając się chłopakiem i być dla niego Ojcem a nie wrednym i kłamliwym TW Bolkiem...

 • ~penknientagomo. jestes ofiara pękniętej gumy.

 • Czekam kiedy stwierdzi,że nie mógł rządzić za pomova tych swoich dekretow prezydenckich przez,, Cenckiewiczow". Ten gość jest chory, tylko psychiatra może określić jego stan

 • Hipokryzja tego człowieka właśnie przekroczyła kolejną granicę draństwa...Boluś niestety bardzo wiele osób znało twojego ukochanego synalka i wiadomo dlaczego pił od zawsze,to był po prostu degenerat...Być może gdyby kiedyś w przeszłości dostał uczciwy wyroki za jazdę po pijaku,to by nie doszło do zapicia się na śmierć..Poza tym,synalek prosił cię o pomoc i jak go potraktowałeś...?.Co nie pasował do twojego pałacu...?.A ten co twój wnusiu co z nożem biega i napada na kobiety,to zapewne może dlatego,że PO przegrało wybory...?

 • Pański syn stał się alkoholikiem przez pana a zabiła go pomroczność !

 • panie profesorze Cenckiewicz ten bufon wyciera pańskim nazwiskiem swoje nie godziwości, proponuje wytoczyć proces za naruszenie dóbr osobistych i puścić go w skarpetkach ,tak jak on puścił tych wszystkich którzy rozkradli Polskę,

  nie twoj syn zrozumial ze chamie byles konfidentem i nie zganiaj winy na innych nawet na smierci syna chamie probujesz cos ugrac


  Jest tego więcej, ale już wystarczy! To tylko próbka tego, co znajdujemy w Internecie. Na każdy temat.
  Mój Boże, a miało być lepiej!

  P.S. Ten wymieniany powyżej Adam, to nie ja, tylko przypadkowa zbieżność imion.

  Adam Ustyniak


 • 2016; hobby_TOT all right reserved     do strony głównej       do góry - top
  Ta witryna nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać. Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, istnieje również możliwość ich zablokowania.